Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu - Poznań 2019

Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu - Poznań 2019

W dniach 4-7 czerwca 2019 roku w Poznaniu odbyły się targi ITM Europe, Modernlog, Subcontracting oraz towarzysząca im konferencja Smart Warehouse. Podczas ich trwania swoje oferty zaprezentowało prawie 1000 wystawców z kraju i z zagranicy, a ponad 18 500 profesjonalistów związanych z branżą logistyczną, odwiedziło targi w ciągu tych kilku dni. Udział w tych wydarzeniach pozwolił na śledzenie najnowszych trendów obowiązujących w logistyce, przemyśle, kooperacji i branży BHP, a także druku 3D. Zarówno wystawcy, jaki przedstawiciele firm biorących udział w targach mieli okazję do merytorycznych i biznesowych rozmów nie tylko na tematy związane z prezentowanymi produktami i usługami. Uczestnicy mogli także porozmawiać o potencjale nowoczesnych produktów czy kierunkach w jakich obecnie rozwija się logistyka magazynowa.

Poprzez obecność na targach Modernlog a w szczególności dzięki uczestnictwu w konferencji Smart Warehouse, mamy możliwość poznania najnowszych trendów jakie obecnie są wdrażane w obszarze intralogistyki - powiedział Maciej Kaim, Dyrektor ds. sprzedaży - Nowoczesne rozwiązania w technologiach transportu wewnętrznego stają się coraz częściej standardem stosowanym w dużych przedsiębiorstwach, które staramy się wdrażać również w naszej ofercie. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie ze strony Klientów - to oni wyznaczają cele i kierunki, to oni wiedzą najlepiej czego potrzebują. My jako doświadczony partner logistyczny, specjaliści w zakresie optymalizacji procesów logistyki, pomagamy wybrać odpowiednie rozwiązanie, dopasować pomysł do konkretnych potrzeb oraz wdrożyć wybrane rozwiązanie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu mamy możliwość nie tylko oceny jak dane rozwiązanie wpłynie na wydajność procesów intralogostycznych ale również możemy szczegółowo określić jak dane wdrożenia przełoży się na wynik finansowy firmy (w porównaniu z tradycyjnymi modelami). Rozwiązania z zakresu „IoT” oraz „Przemysłu 4.0” coraz częściej przewijają się w rozmowach z naszymi Klientami, dlatego też chcąc utrzymać wizerunek specjalisty, już teraz budujemy rozległą sieć kontaktów z potencjalnymi integratorami oraz dostawcami rozwiązań z tego zakresu. Chcemy być uważani przez Klientów jako pierwsze źródło informacji oraz profesjonalny doradca w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań intralogistycznych.

Tegoroczne targi charakteryzowały się przede wszystkim nowoczesnością oraz innowacyjną logistyką dla szeroko pojętego przemysłu. Podczas tej edycji targów odwiedzający mieli także okazję do odwiedzenia czterech salonów: Magazyn przyszłości, Nowoczesne systemy transportu, E-commerce i omnichannel oraz Budownictwo magazynowo-produkcyjne.

Dzięki temu, że w czasie tegorocznych targów mocny akcent został położony na interesujący program wydarzeń towarzyszących, każdy odwiedzający mógł znaleźć coś, co szczególnie zwróciło jego uwagę. Jednym z tych wydarzeń był cykl paneli dyskusyjnych. Został on zorganizowany przez redakcję „MM Magazynu Przemysłowego”. Panel dyskusyjny został podzielony na cztery części tematyczne: „Globalizacja przemysłu”, „Instrumenty wsparcia Przemysłu 4.0”, „Najnowsze trendy technologiczne w przemyśle”, „Organizacja i zarządzanie w przemyśle”. W dyskusjach wzięli udział doświadczeni specjaliści oraz menadżerowie znanych producentów, dzięki czemu miały merytoryczny i wysoce specjalistyczny charakter.

Monika Górska, Project Manager w firmie Suret, podkreśla że obecność na targach była doskonałą okazją nie tylko na przedstawienie swoich usług producentom maszyn oraz potencjalnym klientom, ale również na zdobycie wiedzy na temat obecnych trendów na rynku w zakresie instalacji nowych maszyn. Niejednokrotnie naszym bezpośrednim odbiorcą i partnerem są producenci maszyn, współpraca na tej linii umożliwia nam poznanie specyfiki i możliwość technicznych bezpośrednio u źródła. Podczas targów udało nam się poznać wielu producentów, którym mogliśmy przedstawić usługi oraz dać się poznać jako specjalista w zakresie instalacji maszyn i linii produkcyjnych. Spotkaliśmy również firmy, z którymi już wielokrotnie współpracowaliśmy i to doświadczenie mogliśmy wykorzystać w relacji z nowymi potencjalnymi klientami, jako ekspert w tym zakresie.

Podsumowując, zakres tematyczny tegorocznych targów obejmował następujące tematy: wyposażenie magazynów i hal produkcyjnych, oprogramowanie MES, TMS, WMS, sprzęt i urządzenia do transportu wewnętrznego, usługi magazynowe, transportowe i spedycyjne, urządzenia gospodarki magazynowej, kody kreskowe i systemy automatycznej identyfikacji danych, automatykę transportową.

Podczas targów naszą firmę reprezentowali: Maciej Kaim, Dyrektor ds. sprzedaży oraz Monika Górska, Projekt Manager. Jak podkreślają, udział w targach był bardzo dobra okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, pozyskania nowych doświadczeń, a także do merytorycznych dyskusji z innymi uczestnikami forum.

Kontakt